Sylwester w górach

Sylwester... szampan, fajerwerki, szalona zabawa do białego rana i tak dalej. Znamy to. Co roku jest fajnie, tylko jakoś tak... krótko. A w końcu cały rok czeka się na ten jeden wieczór. A gdyby w tym roku zaszaleć i zafundować sobie Sylwestra w górach? Kilkudniowy wyjazd, białe szaleństwo, połączone ze świetną zabawą w sylwestrową noc... Takie rzeczy tylko w Alpach? A gdzie tam! Wcale nie trzeba aż tak daleko szukać.

Polskie góry, i to nie tylko te najwyższe, oferują naprawdę niezłą infrastrukturę, umożliwiającą spędzenie niezapomnianych chwil i powitanie Nowego Roku na najwyższym poziomie - nie tylko nad poziomem morza ;)

Świetne warunki, jeżeli chodzi o spędzanie Sylwestra, oferuje na przykład Szczawnica. Doskonała baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie, świetne jedzenie i wyciąg narciarski w środku miasta, a na deser – szalony kulig. Czy można chcieć czegoś więcej? Szczawnica w ciągu ostatnich kilku lat przezywa prawdziwy rozkwit. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki inwestycjom, poczynionym przez potomków hrabiego Stadnickiego, którzy w 2005 roku odzyskali prawa do części Szczawnicy. Z tego powodu, dziś miasto może poszczycić się odnowionym Parkiem Górnym i Dolnym, nowym deptakiem wzdłuż potoku Grajcarek, wieloma odnowionymi budynkami no i oczywiście nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym na Palenicę. Na amatorów zimowych rozrywek czeka też kulig prawdziwymi, góralskimi saniami, kończący się w góralskiej karczmie Czarda, gdzie zakosztować można, oprócz rozgrzewającej herbatki z prądem, prawdziwych lokalnych przysmaków.

Doskonałym pomysłem jest również spędzenie Sylwestra w Krynicy-Zdroju. Miasto to wydaje się wprost stworzone do zimowego wypoczynku, i to niezależnie od tego, czy mamy zamiar spędzić go w większej grupie przyjaciół, czy kameralnie, z drugą połówką. W Krynicy na turystów czeka przede wszystkim wspaniała kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką. Nowoczesne, komfortowe wagoniki tej najdłuższej w Polsce kolejki wywiozą nas na górę, gdzie czeka nas siedem tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Centrum Narciarskie Azoty zapewni nam świetnie przygotowane, oświetlone, a w razie konieczności sztucznie naśnieżane stoki. Korzystanie z nowoczesnej, trzyosobowej kolejki krzesełkowej i snow-parku będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli bardziej od nart kręcą nas sanki, zawsze możemy skorzystać z sankostrady. Cudowna atmosfera, niezapomniane krajobrazy i szalona zabawa – czego chcieć więcej?

A może Szczyrk? Szczyrk słynie ze swoich świetnie przygotowanych tras narciarskich, stając się pomału mekką polskich miłośników białego szaleństwa. Faktem jest, że ani  narciarze, ani snowboardziści nie mogą tam narzekać na brak rozrywek – do ich dyspozycji pozostaje ponad 30 tras zjazdowych. Oczywiście, są to trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, więc każdy miłośnik ruchu na świeżym powietrzu, niezależnie, czy jest „starym wyjadaczem”, czy początkującym narciarzem, znajdzie coś w sam raz dla siebie.  Dla każdego coś dobrego. Po szaleństwach na stoku warto również skorzystać z innych atrakcji, jakimi są lodowisko lub... kino. Nie jest to jednak zwyczajne kino, ale obiekt typu 7D, posiadający w swoim repertuarze zarówno horrory, jak i bajki dla młodszych gości.  Koniecznie należy też odwiedzić kryty tor curlingowy w Ski Serwis Wieczorek, a na koniec - przejechać się w prawdziwym, góralskim kuligu.

Jeśli chcemy zakosztować wypoczynku w najwyższych polskich górach, na pewno należy odwiedzić Bukowinę Tatrzańską. Bukowina wydaje się miejscem stworzonym specjalnie po to, by spędzić tam Sylwestra. Miejscowość ta feruje rozbudowaną bazę noclegową, co jest w pełni zrozumiałe, zważywszy na fakt, że miejsce to łączy w sobie tak naprawdę dwa odmienne sposoby spędzania czasu. Pierwszym z nich jest, oczywiście, szaleństwo zimowych sportów i cała związana z nim infrastruktura. W Bukowinie czeka na nas stacja narciarska Rusin-ski, wygodna kolej krzesełkowa o dużej przepustowości oraz wyciągi orczykowe. Dla wygody gości, wszystkie stoki są ratrakowane, a  w razie potrzeby sztucznie dośnieżane. Stoki posiadają również oświetlenie, co umożliwia komfortową jazdę także po zmroku. Po całym dniu (lub wieczorze), spędzonym na szusowaniu po stoku, każdemu należy się pełen relaks. I tu dochodzimy do drugiego punktu na liście topowych atrakcji Bukowiny, czyli do... Termy Bukowina. Słynne gorące źródła zostały ujęte w nowoczesna infrastrukturę, dzięki czemu mogą zapewnić gościom szereg rozrywek związanych z wodą. Kąpiele, zabawy  w wodzie, baseny z atrakcjami, a na deser – zabiegi SPA na ciało. Jednym słowem – odnowa biologiczna, relaks i błogi odpoczynek dla ducha i ciała.

Co, rozmarzyliście się, czytając o tych wszystkich atrakcjach? Brzmi, jak w raju? W sumie nie ma się czemu dziwić; w końcu starzy górale od zawsze powtarzali, że z gór jest bliżej do nieba.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 697 845

E-mail: kontakt@gagazz.pl

Doradzimy gdzie najlepiej spędzić Sylwestra, i dlaczego warto wybrać góry! 

Sylwester

Shooting range in Krakow