Szukaj

Jaka biżuteria do czerwonej sukienki?

bizuteria do sukienki

Spis treści

Intensywna czerwień świetnie się prezentuje w stylowym, eleganckim wydaniu, a także w bardziej ekstrawaganckich wersjach. Sukienki w różnych odcieniach czerwieni chętnie zakładamy na uroczyste okazje i wielkie wyjścia, ale również na co dzień. Aby stylizacja była kompletna, warto zadbać o dopasowaną biżuterię.

Czerwona sukienka sama w sobie jest mocnym i przyciągającym uwagę elementem naszego wyglądu. Tym bardziej trzeba poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniej biżuterii. Zwracajmy uwagę na krój sukienki, odcień czerwieni, a także na to, gdzie się w niej wybieramy. Piękna, stylowa i dopasowana do okazji i kreacji biżuteria sprawi, że będziemy świetnie się prezentować i przyciągać spojrzenia. Zły dobór dodatków może natomiast przyćmić nawet najpiękniejszą kreację.

Ważne pytanie – złoto czy srebro?

Jeśli mamy do czynienia z klasyczną elegancją w postaci czerwonej sukienki, idealnym uzupełnieniem wydaje się złota biżuteria w stylowym wydaniu. Doskonale prezentować się będą kolczyki z kamieniami szlachetnymi w kolorze czarnym lub granatowym, które dodatkowo podkreślą elegancję całej stylizacji. Można również pokusić się o komplet w postaci kolczyków, bransoletki i naszyjnika. Nie jest natomiast dobrym pomysłem mieszanie złota ze srebrem – jeśli kolczyki będą złote, srebrna bransoletka będzie rzucała się w oczy w sposób negatywny.

Panie, które zamiast klasycznej elegancji decydują się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, mogą postawić na srebro – najlepiej takie, które będzie widoczne z daleka i przyciągnie spojrzenia. W połączeniu z czerwoną sukienką o oryginalnym fasonie świetnie wyglądać będą srebrne nausznice, długie, wiszące kolczyki oraz naszyjniki typu celebrytka.

Mniej znaczy więcej

Właściwie dobrana biżuteria może w połączeniu z czerwoną sukienką stworzyć prawdziwy efekt wow. Jeśli jednak przedobrzymy, uzyskamy efekt zupełnie odwrotny. Pamiętajmy, by zwracać uwagę nie tylko na kolor naszej kreacji, ale również na jej fason. Jeśli jest dosyć prosta i zachowawcza, można sobie pozwolić na większe szaleństwo w dodatkach.

Jeśli jednak sukienka jest intensywnie czerwona i dodatkowo asymetryczna, pełna wycięć czy innych rozwiązań dekoracyjnych, biżuteria powinna być delikatna czy wręcz minimalistyczna. W przypadku wyjątkowo dekoracyjnych kreacji można nawet zrezygnować z biżuterii – efekt będzie dużo lepszy niż gdybyśmy założyły na siebie za dużo.

Ostatnie posty

Popularne posty

Wybierz kategorię