Szukaj

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

dobor makijazu

Spis treści

Dory makijaż oczu podkreśla spojrzenie, powiększa oczy i sprawia, że prezentujemy się dużo lepiej. Pamiętajmy, że powinien być dopasowany do okazji, a także do stroju. Inaczej malujemy się na wielkie wyjścia w eleganckich kreacjach, a co innego mamy na oczach, gdy codziennie chodzimy do pracy. Aby makijaż oczu świetnie się prezentował, warto również zadbać o to, by był dopasowany do koloru oczu.

Makijaż dopasowany do koloru oczu potrafi wydobyć wyjątkową barwę tęczówki. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że oczy należy malować kolorami zbliżonymi do barwy tęczówki. Obecnie jednak trendy w tej kwestii nieco się zmieniły, a kolory na oczach często pojawiają się na zasadzie kontrastu do naturalnej barwy tęczówki.

Nie zapominajmy również, że najlepszy makijaż to taki, w którym dobrze się czujemy. Nie zawsze to, co jest najmodniejsze, będzie dla nas najlepsze. Warto więc wypróbować różne kolory na powiekach i sprawdzić, jak prezentujemy się w lustrze.

Jak podkreślić kolor tęczówek?

Aby nasze oczy zyskały głębię barwy, dopasujmy wszystkie elementy makijażu, zarówno cienie do powiek, jak i kredki do oczu. Do brązowych oczu doskonale pasują wszystkie odcienie szarości, a także barwy, które lekko wchodzą w błękit lub zieleń. Jeśli chcemy brązowe oczy rozjaśnić, nadać im miodowego koloru, warto wybrać ciepłe kolory cieni do powie.

Barwy pomarańczowe, odcienie beżu, a także czerwieni sprawią, że oczy nabiorą pięknego blasku. Oczy niebieskie najlepiej prezentują się w jasnych, delikatnych kolorach wchodzących w szarości i brązy. Natomiast aby podkreślić głębię oczu zielonych, warto wybierać ciepłe kolory, odcienie brązów i szarości, a także barwy wpadające w miedź, która sprawi, że zielone oczy będą bardziej złociste.

Mocne kolory? Tylko na specjalne okazje

W codziennym makijażu oka warto stawiać na naturalny wygląd. Barwy na powiekach powinny być nie tylko dopasowane do koloru oczu, ale również dosyć delikatne, pastelowe, mało intensywne. Makijaż, jaki nosimy na co dzień, powinien podkreślać urodę, a nie wzbudzać kontrowersje.

Na większe wyjścia i specjalne okazje możemy natomiast nieco zaszaleć z kolorami – wtedy na naszych powiekach mogą pojawiać się intensywne barwy, kontrastujące z kolorem oczu, a także ciekawe mieszanki kolorów, które sprawiają, że to właśnie oczy są najmocniejszym akcentem w całym makijażu twarzy. Nie zapominajmy jednak, że im mocniejsze kolory na powiekach, tym bardziej delikatne powinny być pozostałe elementy makijażu.

Ostatnie posty

Popularne posty

Wybierz kategorię