Szukaj

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

skora naczynkowa

Spis treści

Cienka i bardzo delikatna bywa uciążliwa dla jej posiadaczek. Wystarczy zmiana temperatury lub użycie zbyt intensywnego kosmetyku, aby cała twarz zaróżowiła się i pokryła nieestetycznymi pajączkami. Cery naczynkowej nie da się wyleczyć, gdyż nie jest to choroba, ale przy odpowiedniej pielęgnacji można sprawić, że będzie prezentowała się całkiem dobrze.

Często pojawiające się zaczerwienienia, pajączki w okolicy nosa i w innych rejonach twarzy, wysoka wrażliwość na zmiany pogody i temperatury – to główne cechy cery naczynkowej. Do tego trzeba dodać fakt, że jest ona bardzo cienka, czasem sprawia wrażenie wręcz przezroczystej.

Jeśli zaniedbamy kwestię odpowiedniej pielęgnacji, taka cera nie będzie prezentowała się dobrze i z pewnością nie będziemy dobrze czuć się z nią. Wystarczy jednak zadbać o właściwy dobór kosmetyków oraz zmienić codzienne nawyki, aby nasza problemowa cera odpłaciła nam się estetycznym wyglądem.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?

W codziennej pielęgnacji cery naczynkowej obowiązkowe są odpowiednio dobrane kosmetyki. W drogeriach i aptekach wybierajmy te preparaty, które przeznaczone są konkretnie do tego rodzaju ery. Powinny mieć działanie nawilżające, kojące, łagodzące podrażnienia, a także mieć w składzie substancje, które wzmacniają kruche i delikatne naczynia krwionośne.

Posiadaczkom cery naczynkowej zalecane są kosmetyki zawierające zieloną glinkę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, nagietka, rumianku, a także wzbogacone o witaminę C i K. Trzeba również pamiętać, że cera naczynkowa potrzebuje całorocznej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi – przez cały rok należy więc stosować kosmetyki z filtrem przed każdym wyjściem z domu.

Czego nie lubi cera naczynkowa?

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to jedno, kolejną kwestią jest unikanie czynników drażniących. A jest ich całkiem sporo – osoby z cerą naczynkową powinny unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, opalania w solarium, długich pobytów w saunie i gorących kąpieli. Niekorzystne mogą być również wizyty na basenie i kontakt z twardą, chlorowaną wodą.

U wielu osób stan skóry pogarsza się również po spożyciu ostro przyprawionych posiłków, cytrusów oraz alkoholu, warto więc zwrócić uwagę także na odpowiednią dietę. Konieczna może być również rezygnacja z kosmetyków, które w swoim składzie mają alkohol oraz intensywne substancje zapachowe, a także z preparatów złuszczających i gruboziarnistych peelingów.

Ostatnie posty

Popularne posty

Wybierz kategorię