Gdzie wybrać się na wakacje w 2023 roku?

wakacje 2023

Spis treści

Wakacyjne wyjazdy warto planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Początek roku to dobry czas na zrobienie urlopowych planów – oferta w biurach podróży jest bowiem największa, można też trafić na sporo promocji i bonusów, dzięki którym nasze wakacje będą sporo tańsze.

Lista popularnych kierunków podróży jest od wielu sezonów dosyć podobna – wybieramy miejsca, które gwarantują doskonałą pogodę, mają bogatą ofertę turystyczną, są atrakcyjne zarówno dla osób nastawionych się na plażowanie, jak i tych, które preferują aktywny wypoczynek i zwiedzanie.

W poszukiwaniu odpowiednich kierunków na wakacje w 2023 roku zwracajmy również uwagę na kwestie bezpieczeństwa oraz obostrzenia związane z pandemią, które nadal obowiązują w wielu krajach.

Zawsze sprawdzone miejsca na wakacje

Wśród kierunków, które są wyjątkowo popularne i nic nie wskazuje na to, by w nadchodzącym sezonie miało się to zmienić, warto wymienić kraje południowej Europy: Włochy, Grecja i wyspy greckie, Hiszpania, a także Chorwacja, Cypr czy Malta to miejsca, które gwarantują świetną pogodę i mnóstwo wakacyjnych wrażeń. Ciekawym miejscem w Europie, choć nieco oddalonym od kontynentu, są również Wyspy Kanaryjskie, które zapewniają słoneczny wypoczynek bez względu na porę roku.

Od zawsze świetnym kierunkiem jest też Egipt, którzy przyciąga zarówno miłośników plażowania, jak i turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć słynne piramidy i inne zabytki starożytnego Egiptu. Rezerwacja wakacji w Hurghadzie, Marsa Alam czy Sharm el Sheikh to gwarancja udanych wakacji, pięknej opalenizny i mnóstwa pozytywnych wrażeń przywiezionych z urlopu.

A może w bardziej egzotyczne miejsca?

Podczas gdy jedni turyści stawiają na sprawdzone i dosyć bliskie kierunki, inni decydują się na egzotykę i większe odległości. Wybór często jest podyktowany ceną – im zasobniejszy portfel, tym bardziej orientalne miejsca wybieramy na wakacje. Dużą popularnością wśród osób marzących o rajskich plażach i wakacjach w rajskich warunkach cieszą się Malediwy, Zanzibar, Seszele.

Nie brakuje turystów, którzy wybierają Tajlandię, Indonezję z wyspą Bali czy  inne kraje w dalekiej Azji. Ciekawą wakacyjną propozycją są również Karaiby – karaibskie wybrzeże Meksyku, Dominikana, a także nieco tajemnicza Kuba, która w ostatnich latach przeżywa prawdziwy najazd turystów. Bez względu na to, który kierunek wybierzemy na wakacje w 2023 roku, pojedźmy na nie ze sprawdzonym, renomowanym biurem podróży, które gwarantuje najwyższą jakość obsługi i zaplanowanego wypoczynku.

Ostatnie posty

Popularne posty

Wybierz kategorię